Dudak Çizimi Nasıl Yapılır? En Kolay Dudak Çizimi

Çizim yapan ve özellikle karakalem çizim ve portre yapan kişiler dudak çizimi dediğimizde duraksamaktadır. Bunun nedeni ise dudak çizimi yaparken dudağın kendine has olan dokulu yapısı neden olmaktadır. Bir çok çizer ve yeni başlayanlar dudak çiziminde bu nedenle başarısız olmakta. Bunun nedeni ise '' ya çizemezsem? nasıl çizerim bunu? '' gibi sorular oluyor. Peki dudak çizimi nasıl yapılır ve kolay haliyle dudak nasıl çiziliyor? Gelin şimdi sizlere kolay yoluyla dudak çizimini göstereyim.

Dudak çizimine başlamak için görseldeki gibi bir üçgen çizmeniz gerekiyor. Üçgenin üst kısmında matematik derslerinde açı oluşturur gibi çizgi çekiyoruz. Üçgenin tam göz kararıyla orta kısmından yatay bir çizgi çekmelisiniz.

Üst kısımda açı verir gibi oluşturduğumuz yayvan çizgiyi ve üçgenin orta kısmında yatay halde bulunan çizgiyi adeta yay oluşturacak şekilde birleştirmelisiniz. Bu oluşan yay kabataslak olarak dudağın üst kısmı olacak.

Dudağın ortaya çıkması için üst görseldeki gibi dudağın alt kısmını ve dudağı oluşturun.

Gereksiz kısımları silginizle temizleyin ki aklınız karışmasın.

Şimdi dudağın sağından ve solundan olmak üzere dudakların birleşim kısımlarından dışa doğru gölgeleme tonlarında azalacak şekilde tonlama yapmalısınız.

Dudağın üzerinde biraz koyu tonda çizgiler atarak dudağın dokusunu kabataslak oluşturun.

Dudağın üzerinde hafiften tonlama yaparak ilerleyeceksiniz. Artık her şey tonlamaya kaldı.

Tonlamalarda biraz daha ışık gölge oluşturduğunuzda ise ortaya bu şekilde bir dudak çizimi çıkacak. İlk çiziminiz ve başarısız olduysanız üzülmeyin ve tekrar deneyin. Sonuçta eliniz alıştıkça daha iyi çizimler oluşturacaksınız.

Podobne Artykuły