Göz Nasıl Çizilir? Adım Adım Kolay Göz Çizimi

Herkese merhaba. Bu bizim burada ilk konumuz. Bu blogta sizler için çizim konusu ve sanatsal konularda yardımcı olmaya çalışacağım ve bu konularda öğrenmenizde faydası olacağını düşündüğüm alıştırmaları paylaşacağım. Göz çizimi ile başlayalım.

Bir çok insan göz çizimi ve diğer insan organlarını çizmekten korkar. Korkmayın ve sakin olun. Göz, kulak, el, parmak, ayak, burun gibi insan organlarını çizmek yöntemleriyle birlikte alıştığınızda gayet kolay bir hal almaktadır. Şimdi sizlere göz nasıl çizilir ve göz çizerken neler yapmalısınız göstereceğim.

Göz çizimine başlamadan önce bir taslak çalışmayla nasıl bir göz çizmek istediğinizi belirleyin.

Belirlediğiniz göz çiziminde bulunan göz bebeğini siyah halde boyamalısınız.

Göz merceğini hafif tonlamada karartmalısınız.

Göz merceğini bir önceki aşamada karartmıştık. Şimdi de ince ve daha koyu tonlarda çizgiler çekmelisiniz. Şimdi göz bebeği sert çizgilerle doldu.

Göz bebeğindeki sert çizgileri tonlama yardımıyla yumuşatmalısınız.

Tonlama yardımıyla göz bebeğindeki koyuluğu yer yer artırarak gerçekçiliği yakalayabilirsiniz.

Gözün beyaz kalan kısımlarını hafif tonlamada karartmalısınız. Ardından da göz kapağını ve göz altındaki kısmı görseldeki gibi tonlayın. Kaşları da tonlamalısınız.

Göz ile işimiz şu an bitti. Gözün çevresindeki kısmı da gerçekçilik amacıyla hafif tonlamalarda karalamalısınız.

Gözde ve göz çevresindeki tonlama bittiğine göre kirpik yapımına başlayabiliriz. Kirpik yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey ise kirpiklerin göz kapağının hemen başlangıcından çıkmasıdır. Bunu da kalem yardımıyla tek hamlede yapmaya özen göstermelisiniz.

Kirpikleri tamamladığınızda son olarak daha koyu bir kurşun kalem vasıtasıyla kirpiklerde tonlama farkını ortaya çıkartmalısınız.

Podobne Artykuły